(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-01-26 15:29

Ford fiesta samochód

(Nr 2323764)
Ford fiesta samochód

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

1000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 366.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia mały ładunek, który nie potrzebuje wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga zajęcia całej przestrzeni, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest prawidłowe. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar jest większy niż 3,5 tony i inne pojazdy spełniające zasady ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka lub furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i rozmiar. Należy także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, wypada opisać pakunek. Istotna bywa również informacja w kwestii usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek i wyładunek. Istotny jest także czas wykonania usługi.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Błonie, 05-870, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wodzisław Śląski, 44-351, Polska

Termin elastyczny