(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-09-04 19:48

Ford Focus

(Nr 2008310)

Marka i model:

Ford Focus kombi

Waga w kg (łączna):

1400.00

Dystans: 1752.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bristol, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Starogard Gdański, Polska

Termin elastyczny