(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-22 18:13

Ford focus

(Nr 2172615)
Ford focus

Marka i model:

Ford focus

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [€]:

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 309.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bristol, Wielka Brytania

24 lis 2017

Adres i termin dostawy

Wisbech, PE13 1DY, Wielka Brytania

Termin elastyczny