(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 10:03

Ford Focus (Nr 2407400)

Ford Focus

Marka i model:

Ford Focus

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1785.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Sztokholm, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nowy Sącz, 33-304, Polska

Termin elastyczny