(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 11:52

ford focus (Nr 2744696)

ford focus

Marka i model:

ford focus

Waga w kg (łączna):

1276.00

Budżet zlecenia [zł]:

5000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Austin, Stany Zjednoczone

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bremerhaven, Niemcy

Termin elastyczny