(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Focus (Nr 3817599)

Ford Focus

Marka i model:

Ford Focus

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1064.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Jülich

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.