(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Focus (Nr 3848351)

Ford Focus

Marka i model:

Ford Fokus sedan

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 762.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Binz

4 lut 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sochaczew

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.