(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Focus (Nr 4049530)

Marka i model:

Ford Focus kombi

Waga w kg (łączna):

1230

Liczba sztuk:

1

Dystans: 814.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.