(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Focus (Nr 5418954)

Marka i model:

Ford Focus III

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1349.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Schwyz, Ibach

Od 11 lis 2019 do 13 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 14 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.