Ford Focus (Nr 7227978)

Ford Focus
Waga
Sztuk
Ford Focus 2 Gen. [restyling] (2008 - 2011) Kombi 5-Drzwiowy
Długość
447 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1490 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1490 kg
Dystans
1033 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hagen

Od 14 sty 2021 do 14 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Kleszczowa

Od 14 sty 2021 do 14 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.