Ford Focus (Nr 7586232)

Ford Focus
Waga
Sztuk
Ford Focus 4 Gen. (2018 - 2020) Hatchback
Długość
437 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1440 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1440 kg
Dystans
2039 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 5 kwi 2021 do 18 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Amoreira

Od 9 cze 2021 do 10 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.