(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Focus (Nr 7595670)

Ford Focus
Waga
Sztuk
Ford Focus 3 Gen. (2011 - 2015) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
439 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1460 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1460 kg
Dystans
2683 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Albacete

Od 1 kwi 2021 do 22 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Targ

30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.