(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Focus kombi (Nr 4636192)

Ford Focus kombi

Marka i model:

Ford Focus kombi

Waga w kg (łączna):

1115

Liczba sztuk:

1

Dystans: 340.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Wilkowisko

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.