(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 14:08

Ford Focus mk1

(Nr 2327992)
Ford Focus mk1

Marka i model:

Ford Focus

Waga w kg (łączna):

1450.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1100.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Lelystad, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Płock, Polska

Termin elastyczny