Ford Focus x 4 (Nr 7646623)

Ford Focus x 4
Waga
Sztuk
Ford Focus 3 Gen. [restyling] (2014 - 2020) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
436 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1290 kg
4
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
5160 kg
Dystans
2721 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Miasteczko Śląskie

Od 1 cze 2021 do 13 cze 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Alanya

Od 1 cze 2021 do 20 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.