(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 11:03

ford FORD TRANSIT tourneo (Nr 2407644)

ford FORD TRANSIT tourneo

Marka i model:

ford tourneo

Waga w kg (łączna):

1545.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1050.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Finlandia, Etelä-Suomi, Helsinki

Od 27 lut 2018 do 1 mar 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny