(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford fusion (Nr 4566537)

Ford fusion

Marka i model:

Ford fusiin

Waga w kg (łączna):

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 790.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sant Feliu De Llobregat

Od 29 lip 2019 do 22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.