Ford Fusion (Nr 6486980)

Ford Fusion
Waga Sztuk:
Ford Fusion 1 Gen. (2002 - 2005) Hatchback
Długość
401 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1193 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1193 kg
Dystans: 1090 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Od 27 sie 2020 do 10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 2 wrz 2020 do 17 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.