Ford Fusion Sport (Nr 7543222)

Ford Fusion Sport
Waga
Sztuk
Ford Fusion Sport
Długość
4869 cm
ok.
1563 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1563 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Kanada, Quebec, Ville De Québec

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 6 wrz 2021 do 6 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.