(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-07-24 20:42

Ford galaxy

(Nr 1920527)
Ford galaxy

Marka i model:

Ford Galaxy

Waga w kg (łączna):

2600.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 1465.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Nancy, 54000, Francja

Od 26 lip 2017 do 27 lip 2017

Adres i termin dostawy

Kańczuga, Polska

Termin elastyczny