(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Galaxy (Nr 6478776)

Ford Galaxy
Waga Sztuk
Ford Galaxy 1 Gen. [restyling] (2000 - 2006) Minivan
Długość
464 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
170 cm
ok. 1733 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1733 kg
Dystans 1358 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Waloński, Ath

Od 26 sie 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ciechanów

Od 28 sie 2020 do 17 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.