(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 11:13

Ford Galaxy 2006r

(Nr 2637464)
Ford Galaxy 2006r

Marka i model:

Ford Galaxy

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 2881.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

La Roda de Andalucía, 41590, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zielona Góra, Polska

Termin elastyczny