(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford ka (Nr 4705940)

Ford ka

Marka i model:

Ford ka

Waga w kg (łączna):

900

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1065.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Bruchmühlbach-Miesau

12 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Poręba

Od 15 lip 2019 do 22 lip 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.