Ford Ka (Nr 6556777)

Ford Ka
Waga Sztuk:
Ford Ka 1 Gen. (1996 - 2008) SportKA hatchback 3-Puertas
Długość
365 cm
Szerokość
165 cm
Wysokość
143 cm
ok. 944 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 944 kg
Dystans: 528 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 12 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 19 paź 2020 do 25 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.