(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-25 01:10

Ford Ka de mi propiedad

(Nr 3009064)

Marka i model:

Ford Ka

Waga w kg (łączna):

890.00

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2161.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Hamburgo, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madrid, Hiszpania

Termin elastyczny