(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-12-04 17:03

Ford Mondeo (Nr 2199123)

Marka i model:

Ford Mondeo MK IV

Waga w kg (łączna):

1505.00

Dystans: 1630.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Sandnes, 4306, Norwegia

Od 11 gru 2017 do 18 gru 2017

Adres i termin dostawy

Racibórz, Polska

Termin elastyczny