(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 17:14

Ford mondeo

(Nr 2328508)

Marka i model:

Ford Mondeo

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

180

Dystans: 706.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Basauri, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Palafrugell, Hiszpania

Termin elastyczny