(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 07:48

Ford mondeo (Nr 2743356)

Ford mondeo

Marka i model:

Ford mondeo

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1689.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Croydon, Wielka Brytania

10 cze 2018

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

Termin elastyczny