(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 20:19

FORd Mondeo (Nr 2751264)

FORd Mondeo

Marka i model:

Ford Mondeo

Waga w kg (łączna):

1430.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1283.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Roosendaal, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kluczewsko, Polska

Termin elastyczny