(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-21 16:35

Ford mondeo hatchback 2007 2.0l benzyna

(Nr 2306184)
Ford mondeo hatchback 2007 2.0l benzyna

Marka i model:

Ford mondeo

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2406.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Dublin, Irlandia

14 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

18 kwi 2018