(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Mondeo sedan SPRAWNY (Nr 5384802)

Marka i model:

ford mondeo

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

850

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 840.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kerpen

Od 5 lis 2019 do 15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Swarzędz

Od 5 lis 2019 do 23 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.