(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Mustang (Nr 6073341)

Ford Mustang

Marka i model:

Ford mustang

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 638.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, El Puerto De Santa María

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.