(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Mustang (Nr 6228726)

Ford Mustang

Marka i model:

Ford Mustang

Waga w kg (łączna):

1800

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Quintana Roo, Playa Del Carmen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.