Ford Mustang (Nr 6533127)

Ford Mustang
Waga Sztuk:
Ford Mustang 3 Gen. (1978 - 1993) Coupe
Długość
456 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
132 cm
ok. 1380 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1380 kg
Dystans: 2129 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Suffolk, Felixstowe

Od 8 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 24 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.