Ford Mustang (Nr 6659243)

Ford Mustang
Waga Sztuk:
Ford Mustang 6 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Coupe
Długość
478 cm
Szerokość
191 cm
Wysokość
138 cm
ok. 1831 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1831 kg
Dystans 5879 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 19 paź 2020 do 25 paź 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Hradecki, Trutnov

Od 1 gru 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.