(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Mustang (Nr 6741127)

Ford Mustang
Waga Sztuk:
Ford Mustang 5 Gen. (2004 - 2009) Coupe
Długość
476 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
138 cm
ok. 1565 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1565 kg
Dystans 1834 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater Manchester, Manchester

11 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

18 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.