(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Mustang 2016 (Nr 5381946)

Marka i model:

Ford Mustang

Waga w kg (łączna):

1700

Liczba sztuk:

1

Dystans: 618.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

5 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Kraśnik

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.