(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 20:04

Ford Mustang GT

(Nr 2324524)
Ford Mustang GT

Marka i model:

Ford Mustang GT

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 963.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gorzyce, 44-350, Polska

Termin elastyczny