(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford S-Max (Nr 7262683)

Waga
Sztuk
Ford S-Max 1 Gen. (2006 - 2010) Minivan
Długość
476 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
165 cm
ok.
1703 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1703 kg
Dystans
2071 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Puglia, Brindisi

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Świebodzin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.