(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

ford transit (Nr 5078054)

ford transit

Marka i model:

ford transit

Waga w kg (łączna):

1580

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1273.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Sankt Gallen, Gossau

20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Lidzbark

22 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.