(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Transit (Nr 5853416)

Marka i model:

Ford Transit

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 223.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Miękinia

Od 17 lut 2020 do 26 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Tychy

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.