(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford transit (Nr 6060655)

Marka i model:

Ford transit

Waga w kg (łączna):

2600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1213.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Sabnie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.