(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Trànsit (Nr 7588794)

Waga
Sztuk
Ford Trànsit
Długość
5572 cm
Szerokość
1972 cm
Wysokość
2254 cm
2250 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2250 kg
Dystans
4422 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 7 maj 2021 do 15 maj 2021

Adres i termin dostawy

Senegal, Dakar, Dakar

Od 27 maj 2021 do 12 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.