(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Transit Custom (Nr 5073618)

Marka i model:

Ford Transit Custom LH2

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2509.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Algeciras

Od 16 gru 2019 do 20 gru 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Desborough

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.