(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Transit H4L3 (Nr 5814374)

Ford Transit H4L3

Marka i model:

Ford Transit L4H3

Waga w kg (łączna):

2400

Budżet zlecenia [€]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1749.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 4 lut 2020 do 15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Łotwa, Liwonia, Ryga

Od 15 lut 2020 do 29 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.