(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 17:12

FORD TRANSIT L2H2

(Nr 3007144)
FORD TRANSIT L2H2

Marka i model:

FORD TRANSIT L2H2

Budżet zlecenia [zł]:

2700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1818.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Vitrolles, 13127, Francja

Od 30 lip 2018 do 3 sie 2018

Adres i termin dostawy

Jarocińska, Cielcza, 63-200, Polska

Od 31 lip 2018 do 6 sie 2018