(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Forma do produkcji Łodzi długość 3 metry szerokość 130 (Nr 5207910)

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1.3

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [zł]:

200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 539.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Białystok

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Leszno

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” figuruje szerokie pasmo różnych łajb pływających. Zaczynając od mniejszych, jak: kajaki, motorówki, po przez większe, takie jak: żaglówki. Przy transporcie żaglówek, w szczególności tych mających większe gabaryty, fundamentalną kwestią jest ich ciężar. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki transport łódki, musi wiedzieć czy ładunek przewyższy 3,5 t. W przypadku przekroczenia zalecanej wagi, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL przez co firma transportowa ma obowiązek mieć w samochodzie przyrząd typu: viaBox.

W trakcie transportu łajby - pomijając jej typ - wskazane jest pozabierać jak największą liczbę elementów nieprzymocowanych, a te które zostaną przymocować w taki sposób, żeby się nie ruszały. Warto mieć świadomość, że rzeczy poruszające się mogą uszkodzić łódź w pewnym stopniu.

Koszt transportu łajby czy też żaglówki w głównej mierze uzależniony jest od wagi, gabarytów i trasy. W momencie, gdy samemu nie jesteśmy w stanie przewieźć łódź, rekomendujemy skorzystanie z giełdy przewozowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ogłoszenie, a w kilka chwil wieść dotrze do wielu setek przewoźników, którzy przeanalizują zadeklarowany transport i zgłoszą swoje wyceny. Dzięki temu na jednym portalu ma się dostęp do dużej liczby wycen rozmaitych firm transportowych. Czym dogłębniej jest opisany transport, tym dokładniejsza będzie wycena takiego przewozu.

Na przykład, cena dla kajaka mieści się w przedziale 0,3-0,5 złotych za kilometr. Cena motorówki śr. rozmiaru, przeważnie rozpoczyna się od 1,2 zł/km, a cena dużego jachtu - to zazwyczaj zakres 2,5-3 zł/km.