Foton gratour ix5 2019 (Nr 7208094)

Foton gratour ix5 2019
Waga
Sztuk
Foton gratour ix5 2019
Długość
4505 cm
ok.
1820 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1820 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Ekwador, Pichincha, Quito

1 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

2 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.