french poodle (Nr 6480657)

french poodle

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Santander, Bucaramanga

26 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

28 sty 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.