(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Frische Torten (Nr 5720706)

Frische Torten

Długość [m]:

0.3

Szerokość [m]:

0.3

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

5

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

In Kartons

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1165.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

29 maj 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których przewóz zobowiązuje do nadzwyczajnej ostrożności uważa się przesyłki, które łatwo ulegają uszkodzeniom oraz są kruche i łamliwe. Kwalifikujemy do nich np. instrumenty muzyczne, rzeczy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty zrobione z łamliwych surowców. Pośród nierzadko przetransportowywanych rzeczy natrafimy na gitary, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, lampy, zegary oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia prawidłowego zabezpieczenia transportu jest newralgiczna. Warto zastosować surowce chroniące jak na przykład: folia stretch, folia bąbelkowa lub kartony. Folii bąbelkowej i papiery dobrze jest zastosować do zabezpieczenia mniejszych fragmentów – można je uzyskać w sklepie budowlanym i w serwisach internetowych. Natomiast folia stretch wykorzystywana będzie do owinięcia całego przedmiotu. Do zabezpieczenia pakunku można zastosować również koce, styropian, magazyny, ubrania i taśmy.

 

Koszt przewozu paczki o nadzwyczajnej ostrożności

 

Cena transportu paczki, która wymaga nadzwyczajnej ostrożności zależy od ciężaru i gabarytów, a także od trasy pomiędzy punktem załadunku i punktem wyładunku. Na końcową cenę może zaważać także potrzeba zapewnienia materiałów ochraniających przez firmę transportową. Przykładowo, za transport lustra na trasie Warta - Gliwice wydano prawie 250 zł. Natomiast za transport zegara kominkowego na trasie Holandia – Łódź zostało zapłacone 200 zł. Za transport rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy zapłacono 300 złotych.